Jsme spolu on-line

informace ohledně online komunikace

Připojení přes ZOOM je možné pouze přes zabezpečené připojení (s heslem).

Odkaz na připojení: klikni na logo Zoomu (odkaz už obsahuje heslo)

Kvůli bezpečnosti doporučujeme mít nainstalovanou poslední verzi aplikace (pokud je k dispozici, tak po odhlášení z místnosti aplikace nabízí update).

Pokud jste Zoom nikdy nepoužívali, tak níže najdete pokyny pro první spuštění.

Níže najdete také popis pro základní obsluhu aplikace

návod, jak si udělat zástupce na ploše počítače

Bezpečnostní upozornění:

Při videokonferencích vyžadujeme kvůli bezpečnosti identifikační transparentnost. To znamená, že je nutné, aby bylo zřejmé, kdo se k videokonferenci připojil (mít zapnutou kameru /pokud to jde/, uvádět své jméno v takové formě, aby bylo zřejmé, kdo se setkání účastní apod.). Z tohoto bezpečnostního důvodu bude ten, kdo skrývá/tají svoji identitu, z videokonference vyloučen.

K plánovaným setkáním se připojujte včas, z bezpečnostních důvodů může být místnost po nějaké době uzamčena.

Děkujeme za pochopení

Jak se připojit na Zoom přes počítač

  1. Klikněte na poskytnutý odkaz/logo (viz výše), dostane vás to k možnosti stáhnout malý soubor (vyskočí okno s možností uložení tohoto souboru).

  2. Klikněte na tlačítko, kterým stáhnete ten soubor (případně určete, kam se má uložit).

  3. Otevřete stažený soubor (klikněte na něj), tím se nainstaluje Zoom a zároveň se rovnou otevře Zoom.

  4. Když se vám otevře Zoom, vyberte "Join Audio by Computer" (připojit zvuk přes počítač) a podobně "Join with Video" (připojit se s videem) - pokud máte problém s mikrofonem či kamerou (nebo vůbec nemáte kameru a mikrofon), budete připojeni ale nikdo vás neuvidí a neuslyší.

  5. Jste v naší volací "místnosti"! Pokud chcete dodatečně změnit nastavení zvuku a videa, klikněte na malé šipky vedle mikrofonu a kamerky, které jsou vlevo na spodní liště, která se objeví, když pohnete myší (kurzorem). (viz popis na obrázku níže)

  6. Kvalita závisí na internetovém připojení, je možné při zhoršené kvalitě vypnout video a ponechat jen audio. V některých případech jde vypnout příchozí videa a šetřit tak kapacitu vašeho připojení (např. když jste připojeni jen přes prohlížeč).

Pozn. Pokud si budete Zoom instalovat v předstihu (což doporučujeme), můžete se potom do volací "místnosti" dostat kliknutím na uvedený odkaz (už vás to nenavede na stahování, ale rovnou do místnosti). Aplikaci je možné stáhnout samostatně na webu www.zoom.us

Na Zoom se můžete připojit i přes chytrý telefon

Nainstalujte si aplikaci Zoom, v internetovém prohlížeči klikněte na této stránce na logo Zoomu a telefon vás už navede.

V nouzi by měl jít Zoom spustit i přes webový prohlížeč.

Jak v počítači obsluhovat Zoom?