HRAJEME:

Kartografové

Zdravím všechny, kteří se chtějí zúčastnit on-line hrané stolní hry Kartografové.

Nejbližší termíny

Ve čtvrtek 26.11. budeme hrát herní plán (B).
Začínáme už v 18:30 hod.
Připravte si i papír s rozvrženými čísly pro hru Bingo (do políček 5x5, rozmístěte 25 libovolných různých čísel od 1 do 100, stejně i políčka 3x3 s čísly 1 až 30).


Pokud není u oznámeného času uvedeno jinak, tak se už před hrou pravidla nevysvětlují - během hry ale můžete pokládat dotazy k aktuální herní situaci.

KDE: Zoom

Pokyny k přihlášení si vyžádejte zde.
Jsou stejné jako na jiné naše akce na Zoomu.


délka trvání 1-2h (podle připravenosti hráčů, tzn. úrovně znalosti pravidel)

Hra bude probíhat tak, že u moderátora hry se budou na obrazovce promítat odkrývané karty, podle kterých budou jednotliví hráči zakreslovat kartografickou mapu svého území do vytištěných plánů (mapových listů).

S ostatními hráči přímo nesoupeříte, každý tvoří svoji mapu. Můžete tedy hrát více lidí z jedné rodiny u jednoho stolu. Na konci hry, pokud chcete, můžete porovnat počty získaných bodů.

Co potřebujete ke hře (nutné!):

vytištěný herní plán (mapový list), ke stažení zde: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/kartografove-9473/k-stazeni/mapove-listy-pro-cernobily-tisk-10287/

Dávejte si pozor při oznamování hry, který herní plán se bude hrát, zda varianta (A) nebo (B) - označeno na mapovém listu vpravo nahoře.

Do herního plánu budete zakreslovat svoji kartografickou mapu - takže si připravte i tužku nebo podobnou psací pomůcku. Někteří dokonce používají různobarevné pastelky/fixy pro barevné zakreslení jednotlivých druhů území (farma, les, voda, vesnice, apod.). Doporučuji gumovatelné - pro případné změny v případě potřeby (vhodné pro začátečníky).


Zde najdete návod ke hře:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/kartografove-9473/k-stazeni/oficialni-ceska-pravidla-10350/

a zde přikládám video-instruktáž, jak se hra hraje:

Těšíme se na skvěle strávený společný čas!